Kontakt ul. Gagarina 11, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 6114212
+48 56 6114213
e-mail: ucjo@umk.pl

Język angielski

Przygotowanie do lektoratu

„Uczestniczyłam w kursie języka angielskiego podczas pierwszego semestru akademickiego, nauczyłam się tam bardzo dużo. Pani Kasia maksymalnie zrozumiale wszystko wyjaśniała i opowiadała, więc bez wahań zapisałam się na jeszcze jeden semestr tego superowego kursu. W dwa semestry nauczyłam się wielu istotnych rzeczy gramatycznych, ale też słownictwa i rozmowy. Jestem niezmiernie wdzięczna za kurs języka angielskiego Pani Kasi, poświęciła naprawdę bardzo dużo czasu, sił i starań, żebyśmy mogli wszystko łatwo zrozumieć i żebyśmy byli mądrzejsi. Myślę, że to się udało. Przynajmniej w moim odczuciu znajomość i poziom języka angielskiego znacznie wzrosły.”

~Veronika

 

„Kurs języka angielskiego „Przygotowanie do lektoratu” został mi polecony przez prowadzącą przedmiot na moim kierunku studiów. W związku z tym, że rozpoczęłam go w semestrze zimowym, postanowiłam kontynuować naukę także w semestrze letnim.

Bardzo wiele wyniosłam z tych lekcji, co pomogło mi w nauce języka. Panie odpowiedzialne za nauczanie są bardzo kompetentne i posiadają odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia tego typu zajęć. Serdecznie polecam każdemu, kto uważa, że jego umiejętności językowe nie są wystarczające.

~Aleksandra

 

Język angielski dla celów akademickich

 

”Uczestniczyłam w kursie “English for Academic Purposes” przez dwa lata, czyli ciągiem 4 semestrów akademickich. W kursie sporo czasu poświęca się na różne aspekty pisania artykułów naukowych.

Pani prowadząca zawsze słuchała opinii słuchaczy i dodawała do zajęć kwestie, które prosiliśmy wyjaśnić. Bardzo mnie pomogły w mojej pracy materiały, które przedstawiają gotowe rozwiązania, gotowe kawałki zdań, opisujące metody badań, przegląd literatury i inne.

Co do konwersacji, to myślę, że właśnie ta kwestia bardziej zależy od chęci uczestników. Na przykład, w pierwszym roku mojego uczestnictwa mieliśmy bardzo dużo dyskusji na przeróżne tematy. W drugim roku też na każdych zajęciach byli konwersacje, jednak zdalne nauczanie, myślę, miało swój wpływ, to więcej czasu poświęcaliśmy pytaniom napisania artykułów i gramatyce zaawansowanej.

Ogólnie, mam bardzo dobre wrażenie od kursu. Dużo materiałów rzeczywiście wykorzystuję. Polecam gorąco ten kurs dla tych, kto chce poznać akademicki angielski głębiej.”

~Hanna

 

Przygotowanie do FCE

„Bardzo cieszę się, że wzięłam udział w kursie! Osoby, które stresują się mówieniem po angielsku (jak ja) nie mają się czego obawiać, ponieważ często dyskusje prowadziliśmy w parach lub trójkach, dzięki czemu ćwiczyłam swój speaking bez stresu. Polecam wszystkim, którzy się jeszcze wahają!”

 ~Anna