Wizyta na Uniwersytecie Epoka w Tiranie

Na tle dużego baneru z nazwą i logo Uniwersytetu Uniwersytetu Epoka w Tiranie pozują uczestnicy spotkania, którzy są nauczycielami akademickimi obu uniwersytetów. Od lewej: mgr Joanna Ososińska-Ciechomska, mgr Ewa Kowalska, mgr Hanna Łysiak, prof. dr David Felsen, mgr Katarzyna Gałka, M.A. Ada Cara, Ph.D. Alba Gerdeci.
Pracownicy Uniwersytetu Epoka i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Od lewej: mgr Joanna Ososińska-Ciechomska, mgr Ewa Kowalska, mgr Hanna Łysiak, prof. dr David Felsen, mgr Katarzyna Gałka, M.A. Ada Cara, Ph.D. Alba Gerdeci fot. Joanna Ososińska-Ciechomska

W ramach wizyty odbyły się spotkania zarówno z kadrą zarządzającą, tj. Rektorem prof. dr Ahmetem Öztaşem oraz Vice-Rektorem prof. dr Davidem Felsenem oraz kadrą dydaktyczną.

Podczas spotkań powstało wiele pomysłów ma rozwijanie współpracy pomiędzy partnerami z UMK oraz Albanii. Dotyczyły one promocji UMK oraz wymiany studentów w ramach Erasmus+, przeprowadzenia wspólnych polsko-albańskich projektów studenckich w ramach zajęć, wymiany kadry dydaktycznej, sposobów nauczania języków specjalistycznych oraz problemu wykorzystywania przez studentów sztucznej inteligencji, tj. ChatGPT w nauczaniu języków obcych.

Nauczycielki UCJO przeprowadziły również zajęcia ze studentami Uniwersytetu Epoka z zakresu Business English oraz Cross-cultural communication. Studentom, jak i nauczycielom dało to możliwość poznania odmiennego kulturowo środowiska pracy.

autor: Joanna Ososińska-Ciechomska