Kontaktul. Gagarina 11, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 6114212
e-mail: ucjo@umk.pl

Zdjęcie ilustracyjne

Zapisy na kursy językowe w semestrze letnim

Zapisy na kursy potrwają do 3 lutego. Dla studentów pierwszego roku na 1 i 2 stopniu przygotowaliśmy kurs z języka angielskiego "Przygotowanie do lektoratu", który zapewni łatwiejszy start podczas zajęć ze specjalistycznego języka angielskiego na drugim roku.

Nauka języków w Centrum

1 stycznia 2023 r. Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UMK przekształciło się w Uniwersyteckie Centrum Języków Obcych. – Nowa nazwa znacznie lepiej odzwierciedla profil działalności naszej jednostki – mówi Adam Czajkowski, dyrektor UCJO.

Zdjęcie ilustracyjne

UWAGA! KONKURS! - „JĘZYK ŁACIŃSKI Z ELEMENTAMI TERMINOLOGII MEDYCZNEJ”

Zapraszamy studentów I roku studiów  uczęszczających na lektorat języka łacińskiego w  Uniwersyteckim Centrum Języków Obcych do udziału w konkursie  „Język łaciński z elementami terminologii medycznej”, który odbędzie się dnia 30 stycznia 2023r. o godz. 15.00  w sali nr 11 UCJO.

YUFE na Forum CEL/ELC w Sewilli, 1-2 grudnia 2022

Czterech członków podgrupy Centrów Językowych YUFE (WP3-LC) wzięło udział w Forum CEL/ELC 2022 pt. ‘Languages in European University Alliances: challenges and issues’: Christine Engelen, Uniwersytet w Antwerpii (Belgia), Lauri Tolkki, Uniwersytet Wschodniej Finlandii (Finlandia), Friederike Weiss z Uniwersytetu w Bremie (Niemcy) oraz Joanna Wińska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konferencja została zorganizowana przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Sewilli (Hiszpania) w dniach 1 i 2 grudnia 2022.

Legal Issues in Business - Podcasting Project

W dniach 10-14 października 2022 przedstawicielka SPNJO UMK, mgr Agnieszka Pawlikowska odwiedziła Masaryk University w Brnie (https://www.muni.cz/en) w ramach grantu KA103 Erasmus+.

KURSY JĘZYKOWE - TRWAJĄ ZAPISY

Przypominamy, że zapisy na kursy językowe (stacjonarne lub online) w UCJO UMK wciąż trwają!

Zdjęcie ilustracyjne

My First Article in English/ Mein erster Artikel auf Deutsch – bezpłatne warsztaty językowe

30 września 2022 rozpoczynamy kolejną edycję projektu Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych we współpracy z Centrum Języków Specjalistycznych w Medycynie w Collegium Medicum - cykl bezpłatnych warsztatów językowych.

31st IATEFL Poland International Conference

W dniach 16-18 października przedstawicielki SPNJO UMK, mgr Magdalena Bożenko-Kęska i mgr Anna Hućko  uczestniczyły w 31szej Międzynarodowej Konferencji IATEFL w Poznaniu.

Zdjęcie ilustracyjne

Ostatnia szansa na darmowy kurs językowy i egzamin telc z języka angielskiego lub niemieckiego w UCJO

Drodzy Studenci!

Rozpoczynamy rekrutację do ostatniej edycji unijnego Projektu „Universitas Copernicana Thoruniensis in Futuro II -modernizacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ramach Zintegrowanego Programu Uczelni” na rok akademicki 2022/2023.

Zdjęcie ilustracyjne

KURS JĘZYKOWY ONLINE: ENGLISH FOR BUSINESS PURPOSES W OFERCIE WYKŁADÓW OGÓLNOUNIWERSYTECKICH

Od semestru zimowego 2022/23 studenci UMK mogą się rejestrować na kurs ENGLISH FOR BUSINESS PURPOSES, w ramach oferty wykładów uniwersyteckich.

WIZYTA W GRUZJI

W dniach 6 - 10 czerwca, Joanna Wińska oraz Katarzyna Gałka odwiedziły Ilia State University w Tbilisi, Gruzja (https://iliauni.edu.ge/en/) w ramach grantu KA107 Erasmus +.

Gratulacje dla Alison!

Stypendystka Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, Pani Alison McIsaac, która od 9 miesięcy pracuje w SPNJO, otrzymała z rąk ambasadora Stanów Zjednoczonych, Marka Brzezińskiego, dyplom z okazji zakończenia stypendium.

Piąta edycja Forum Uniwersyteckich Ośrodków Nauczania Języków Obcych FOR-UNI

27.05.2022 odbyła się piąta edycja Forum Uniwersyteckich Ośrodków Nauczania Języków Obcych FOR-UNI, w Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Gdańskiego.

Seminarium YUFE w University of Antwerp

W dniach 9-11 maja 2022 w University of Antwerp (Belgia) odbyło się pierwsze fizyczne spotkanie przedstawicieli centrów językowych w konsorcjum YUFE.

Witamy w zespole SPNJO

Szanowni Państwo!
Poznajcie dr Wiktorię Klavdich- naszą nową koleżankę w zespole języka angielskiego.

‘’Do you speak English?” - warsztaty YUFE dla pracowników

SPNJO wraz z innymi centrami językowymi YUFE jest współorganizatorem warsztatów językowych ‘’Do you speak English?”, dedykowanych pracownikom administracji w uczelniach YUFE.

Wizyta z partnerskiej uczelni Ilia State University, Tbilisi

Tęskniliśmy już za mobilnościami! W dniach 11-15 października w ramach grantu KA107 odwiedziła nas pani Ketevan Janjibukhashvili, szefowa zespołu języka angielskiego z partnerskiego uniwersytetu w Gruzji: Ilia State University w Tbilisi.

Kurs językowy - Przygotowanie do lektoratu

Zdjęcie ilustracyjne

Obowiązkowy test diagnostyczny dla studentów I roku studiów I i II stopnia!

Zgodnie z obowiązującym programem studiów (studia stacjonarne i niestacjonarne) będziecie Państwo uczestniczyć w lektoratach języków obcych (język angielski, niemiecki, rosyjski lub francuski)  prowadzonych przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UMK.

Zdjęcie ilustracyjne

Angielski, hiszpański, rosyjski, norweski, fiński i wiele innych - Dołącz do grona kursantów!

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych  UMK z dniem 1 czerwca 2021 r. rozpoczyna zapisy na odpłatne kursy językowe dla studentów, doktorantów, pracowników naukowo-dydaktycznych oraz pracowników administracji UMK. Uczestnikom kontynuującym naukę na kursach oraz absolwentom posiadającym Kartę Absolwenta UMK oferujemy 10% zniżkę. Rabaty sumują się do 20%.