My First Article in English/ Mein erster Artikel auf Deutsch – bezpłatne warsztaty językowe

Na pierwszym planie znajdują się słowniki i podręczniki do nauki języka obcego akademickiego
Materiały dydaktyczne do nauki języka obcego akademickiego fot. Anna Olkiewicz-Mantilla

27 lutego 2023 Uniwersyteckie Centrum Języków Obcych we współpracy z Centrum Języków Specjalistycznych w Medycynie w Collegium Medicum rozpoczyna rekrutację na cykl bezpłatnych warsztatów językowych.

Propozycja skierowana jest do studentów drugiego roku studiów drugiego stopnia, studentów piątego/szóstego roku jednolitych studiów magisterskich oraz doktorantów UMK. Warsztaty rozpoczną się w kwietniu 2023. Ich celem jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy niezbędnej do napisania i publikacji artykułu w języku angielskim lub niemieckim.

W ramach warsztatów przewidywane jest uruchomienie grup zajęciowych w języku angielskim, skierowanych do reprezentantów następujących obszarów nauki:
1) Nauki Humanistyczne, Teologiczne i Artystyczne,
2) Nauki Społeczne,
3) Nauki Ścisłe i Przyrodnicze,
4) Nauki Medyczne

Dla chętnych doktorantów z kampusów toruńskiego i bydgoskiego zostanie utworzona jedna grupa obejmująca pisanie artykułu w języku niemieckim Mein erster Artikel auf Deutsch.

Udział w warsztatach pozwoli poszerzyć wiedzę na temat jak napisać abstrakt, poprawnie konstruować poszczególne części artykułu naukowego, stosować słownictwo i struktury gramatyczne odpowiednie dla akademickiego stylu pisania oraz unikać najczęstszych błędów popełnianych podczas pisania w języku angielskim lub niemieckim.

Oprócz 10-godzinnych warsztatów uczestnicy odbędą dwie 1-godzinne indywidualne konsultacje poświęcone analizie wersji roboczej i ostatecznej artykułu.

Kurs i konsultacje prowadzone będą przez lektorów Uniwersyteckiego Centrum Języków Obcych oraz Centrum Języków Specjalistycznych w Medycynie posiadających szerokie doświadczenie w zakresie specjalistycznych zajęć językowych na wydziałach UMK.

Mamy nadzieję, że warsztaty zaowocują wartościowymi publikacjami w językach obcych.

Rekrutacja trwa do 27 marca 2023 (godzina 24.00) i odbywa się za pośrednictwem poczty internetowej, przez wysyłanie zgłoszenia na adres mailowy:
myfirstarticle@umk.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, nr albumu, status (student/doktorant), kierunek i rok studiów/obszar nauk/szkoła doktorska. O zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Po zakończeniu rekrutacji osoby, które zakwalifikowały się na warsztaty otrzymają informację pocztą elektroniczną.

Warsztaty finansowane są z funduszu IDUB.

Regulamin warsztatów